Myjnia samochodowa

AddThis Social Bookmark Button

Myjnia samochodowa, pomysł na biznesPanuje przekonanie, że samochód jest wizytówką dobrego przedsiębiorcy. Nie chodzi tutaj wcale o markę pojazdu, ale o jego zadbanie i czystość. Dla wielu przedstawicieli handlowych to obowiązek. Również zamożniejsi klienci lubią pokazywać się nawet podczas złej pogody w umytym aucie Choć konkurencja w tej branży jest spora, spróbujmy się przyjrzeć działalności myjni samochodowej.Na początku biznesplan , później rozeznanie w terenie. To dwie sakramentalne czynności, które trzeba wykonać, by już na starcie nie być na straconej pozycji. Warto wiedzieć, że koszt rozpoczęcia działalności jest wysoki, szczególnie gdy budujemy wszystko od początku. Ważne jest, by na wyposażeniu myjni był separator, który chroni podłoże przed szkodliwymi substancjami.

Liczy się dobra lokalizacja i pomysł. Możliwe jest połączenie myjni np. z parkingiem strzeżonym, bądź warsztatem. Wtedy można zaoferować klientowi zniżki przy korzystaniu z wielu usług. Z czasem powinno wyjaśnić się, na co ostatecznie postawić. Możliwe, iż uda się nam z powodzeniem prowadzić obie działalności. Wszystko zależy od inwencji. Można naszym klientom umyć samochody w nocy, kiedy ich pojazd stoi bezpiecznie na parkingu. Kierowca uniknie wtedy sytuacji, w której będzie musiał oczekiwać na zakończenie czyszczenia. Dobrym wyjściem wydaje się też być oddawanie klientowi na czas mycia jego samochodu innego pojazdu, którym swobodnie będzie mógł się przemieszczać.

Nie uda nam się z pewnością zorganizować dużych akcji reklamowych. Jesteśmy zmuszeni do rozdawania ulotek, wizytówek oraz umieszczenia szyldu w widocznym miejscu. Polecenie to najskuteczniejsza reklama i większość klientów powinna w ten sposób do nas trafiać. Jeden błąd, zadrapanie lub zanieczyszczenie może nas sporo kosztować. Dlatego warto zainwestować w dobrych i solidnych pracowników, którzy będą dobrze i profesjonalnie wykonywać powierzone im obowiązki.

 

Sprawdź: ile możesz zarobić na myjni samochodowej? Link

 

Ważny jest też dobry sprzęt. Nie warto oszczędzać na środkach chemicznych, odkurzaczach i maszynach ciśnieniowych. Samochód musi wyglądać dobrze i to zarówno w środku jak i na zewnątrz. Stosowanie ściereczek antystatycznych i mleczka konserwującego podczas czyszczenia plastikowych elementów w samochodzie to standard. Dodatkowo pamiętajmy o tym, że karoseria musi mieć połysk, nie mogą pojawić się żadne zacieki. Klient widząc nasze starania i profesjonalizm z pewnością do nas wróci.

Staniemy zapewne przed wyborem czy otwierać myjnię ręczną, czy automatyczną. Tutaj wszystko zależy od funduszy. Czyszczenie mechaniczne ma dużo zalet. Trwa bardzo niewiele czasu, kilka minut i kosztuje około 3 razy mniej niż ręczne. Koszt zakupu maszyny portalowej do czyszczenia to 40 tys. euro Nie da się więc ukryć, że automatyczne czyszczenie wymaga sporo większych nakładów finansowych ze strony właściciela. Wszystko zależy od budżetu, jaki będziemy w stanie zainwestować.


Autor: Patryk Szczerba, redaktor Przepis na Biznes - Sprawdzone pomysły na dochodowy biznes .
 

Pomysły na biznes


Wniosek urlopowy