Pakunek ciepła

AddThis Social Bookmark Button

Rozmowa z Michałem Jezierskim, właścicielem firmy Drzewo Sukcesu.

Skąd wziął się pomysł na firmę Drzewo Sukcesu?

Zawsze myślałem o założeniu własnej firmy. Cenię sobie swoją niezależność, wolność i swobodę działania. W związku z tym trudno jest mi się odnaleźć pracując u kogoś. Dlatego też postanowiłem założyć firmę i stać się niezależnym. Pomysł na firmę zrodził się w zeszłym roku, dość przypadkowo, a związany był z wymyśleniem ”Pakunku ciepła” – czyli gotowego opału do kominka. Przechodząc od pomysłu do realnych działań zrodziło się Drzewo Sukcesu. Jako student Uniwersytetu Warszawskiego postanowiłem założyć firmę przy Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości mojego uniwersytetu. Drzewo Sukcesu powstało w grudniu 2007 roku.

Jak wyglądały początki firmy?

Początki, jak w przypadku zakładania każdej firmy nie były łatwe. Przede wszystkim trudno było mi zaistnieć na rynku, dotrzeć do klientów z ofertą firmy, produktami, usługami. Co więcej próba zainteresowaniem pism z branży kominkowej czy też budowlanej oraz prasy lokalnej moja firmą nie przyniosło wymiernego efektu. Przez jakiś czas stałem się akwizytorem i chodząc od domu do domu, próbowałem sprzedawać ”Pakunki”. Niestety takie działania nie przyniosły zamierzonych rezultatów. Ponadto wielu ludzi słysząc o ”Pakunku ciepła” nie było w stanie wyobrazić sobie, w jaki sposób mieliby stosować mój produkt. Nie mniej jednak sporą pomoc otrzymałem od AIP. Przede wszystkim w postaci bezpłatnych szkoleń, konsultacji czy udziału w programie Coaching & Mentoring, który uświadomił mi wiele rzeczy i pokazał wiele rozwiązań, których wcześniej nie dostrzegałem. Początki były bardzo trudne i więcej dokładałem do działalności, niż zarabiałem, co dla studenta jest dużym wyzwaniem. Bardzo dużo pomogli mi rodzice, bez których Drzewo Sukcesu już dawno by splajtowało.

Co stanowiło największą trudność przy zakładaniu firmy?

Przede wszystkim, główną barierą w rozwoju są takie, a nie inne unormowania prawne w Polsce, utrudniające przedsiębiorcom działanie. Bariery te spowodowały, że zdecydowałem się na prowadzenie firmy przy AIP UW. Z jednej strony jest to duże ułatwienie, jednak z drugiej także niesie ze sobą pewne ograniczenia. Duża trudność to brak płynności finansowej, problemy ze znalezieniem funduszy na dalszy rozwój i bieżące funkcjonowanie firmy. Jednak największym problemem było dotarcie do klientów z ofertą. Tak, jak wspomniałem klienci nie do końca rozumieją zasady działania ”Pakunku ciepła”. Trudno jest wytłumaczyć, na czym to polega, potencjalni klienci nie są w stanie wyobrazić sobie, że takie pudełko można włożyć do kominka, zapalić, a ono będzie się palić. Ludzie przyzwyczajeni są do normalnego drewna i trudno jest zmienić ich punkt widzenia. Przekonać, że ”Pakunek” ciepła nie wymaga przygotowywania, oszczędza czas, jest łatwy w użyciu. Dlatego sam pomysł i przekonanie do niego innych stanowiło największą trudność.

Jakie produkty i usługi oferuje firma?

Firma "Drzewo Sukcesu" została założona w grudniu 2007 roku. Działa przy Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości Uniwersytetu Warszawskiego. Powstała z chęci tworzenia, niesienia pomocy innym ludziom oraz potrzeby ochrony środowiska.
"Drzewo Sukcesu" zajmuje się produkcją i sprzedażą nietypowego drewna kominkowego, pakowanego w tekturowe pudełka- "Pakunek ciepła". 

Pomysły na biznes


Wniosek urlopowy   HRnest   Program do urlopów - elektroniczne wnioski urlopowe   Program do rozliczania delegacji   Zarządzanie czasem pracy