PrzepisNaBiznes.pl Artykuły, wywiady Plac zabaw dla dzieci

Plac zabaw dla dzieci

AddThis Social Bookmark Button

Myślisz o własnym placu zabaw dla dzieci? Nie wiesz skąd wziąć sprzęt? Jakie formalności musisz spełnić? Na te i inne pytania odpowiada Wiesława Derdzikowska, właścicielka sali zabaw dla dzieci w centrum handlowym.Marek Jereczek: Jakie wymagania formalne należy spełniać? Czy należy posiadać jakieś koncesje, zezwolenia?

Wiesława Derdzikowska: Tylko zgłoszenie działalności gospodarczej. Natomiast potem i ze względów bezpieczeństwa i odpowiedzialności, sprzęt musi posiadać atesty.

 

Czy należy się ubezpieczać od odpowiedzialności cywilnej?

Tak. Tak samo jak w szkole, przedszkolu i wszędzie tam, gdzie są dzieci, ubezpieczenie takie jest konieczne. Nie jest natomiast określona kwota ubezpieczenia. To już jest kwestia indywidualna.


Kto wydaje wspomniane atesty?

Są firmy, które sprawdzają sprzęt. My również podczas sprzątania i konserwacji sprawdzamy niektóre elementy.


Skąd brać wyposażenie?

Są wyspecjalizowane firmy. Każda sala ma inną wielkość i wyposażenie jest robione na zamówienie. Szczególnie specjalizują się w tym amerykanie. Mają swoich przedstawicieli w Europie, ale są i polskie firmy, które zajmują się tą działalnością.

Jakie powinno być wyposażenie?

Zależy do kogo zwracamy się z tą ofertą. Jeżeli mamy do czynienia z placem zabaw w centrum, to wiadomo, że dzieci przychodzą na krótko. Sprzęt powinien być taki, żeby zainteresować dzieci. Nie powinny to być zabawy zbyt łatwe ani zbyt trudne. Tak, żeby nie nudziły się 5,6-ciolatki, ale żeby też mogły z tego wyposażenia korzystać trzylatki.


Jakich pracowników zatrudniać?

Nie ma specjalnych wymagań poza jednym. Osoba taka musi być lubiana przez dzieci. To one w zasadzie decydują, kto pracuje w takiej Sali zabaw. Musi to być osoba odpowiedzialna. Praca w bawialni dla dzieci nie polega na ich wychowywaniu, a dbaniu o ich bezpieczeństwo Czasem wystarczy nie przeszkadzać dzieciom w zabawie. 

Pomysły na biznes


Wniosek urlopowy   HRnest   Program do urlopów - elektroniczne wnioski urlopowe   Program do rozliczania delegacji   Zarządzanie czasem pracy