Porady prawne

Faktura wewnętrzna z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów i importu usług

Wystawiamy faktury wewnętrzne w związku z WNT oraz z tytułu nabycia usług z krajów Unii lub z spoza Unii. Jakie są zasady odliczania podatku z tytułu takich transakcji?

Więcej…

Pominięcie faktury w rozliczeniu

Przez nieuwagę pracownika faktura z czerwca nie została ujęta w rozliczeniu za ten miesiąc, ani w rejestrze ani w VAT-7, pomimo, że otrzymaliśmy ją na początku czerwca. Co teraz zrobić, czy można ją odliczyć w deklaracji za wrzesień czy trzeba wracać do wcześniejszych miesięcy?

Więcej…

Odpowiedzialność członka zarządu za zobowiązania spółki

Jakie czynności wykonać w związku z wszczęciem egzekucji komorniczej do prezesa spółki z o.o. ze zlecenia wierzyciela spółki uzyskanego w wyroku zaocznym. Czy fakt sprzedaży nieruchomości spółki w egzekucji a nie zgłoszenie wierzytelności do tej egzekucji można podnieść w postępowaniu przeciw egzekucyjnym.

Więcej…

Czy pracownik może złożyć wypowiedzenie w czasie zwolnienia lekarskiego?

Mam pytanie odnośnie zwolnienia się z pracy. Chcę odejść z firmy ale uległem drobnemu wypadkowi w pracy i jestem na zwolnieniu. Czy można złożyć wypowiedzenie w czasie zwolnienia lekarskiego?

Więcej…

W jaki sposób były pracownik może odzyskać zaległe wynagrodzenie za pracę?

Mam taki problem, zostałem zatrudniony na okres próbny od 01.07.2008r do 31.07.2008r na stanowisku spawacz, po tym czasie nie przedłużyłem umowy z pracodawcą. Do dnia dzisiejszego tj. 26.08.2008 nie otrzymałem wynagrodzenia, pracodawca dzwoniąc do niego opowiada co raz to nowe historyjki, a pieniędzy nadal nie widać. Nie wiem gdzie mam się skierować z tą sprawą. Sąd Pracy czy PIP? I jeszcze jedna sprawa, na umowie wynagrodzenie mam ustalone wg. stawki godzinowej 13,00 zł i nie jest napisane czy jest to kwota brutto, czy netto. Nie zapytałem przy podpisywaniu umowy, ponieważ telefonicznie kierownik produkcji zapewniał mnie, ze jest to kwota "na rękę". I tu moje drugie pytanie. Czy umowy obowiązują tylko stawki brutto?

Więcej…


Strona 2 z 21

Porady prawne


Wniosek urlopowy   HRnest   Program do urlopów - elektroniczne wnioski urlopowe   Program do rozliczania delegacji   Zarządzanie czasem pracy