Porady prawne

Faktura VAT MARŻA - wzór

Poniżej prezentujemy wzór faktury VAT MARŻA

Więcej…

Czy niepotwierdzenie umowy o prace w formie pisemnej powoduje jej nieważność?

Czy niepotwierdzenie umowy o prace w formie pisemnej powoduje jej nieważność? Czy pracownik może przed sądem pracy powołać na świadków koleżanki i kolegów z pracy, którzy potwierdzą fakt wykonywania pracy? Czy pracodawca, który tak postępuje łamie prawo? Co powinien zrobić pracownik?

Więcej…

Delegacje

Mam pytanie czy pracodawca może zmusić pracownika do wielodniowych delegacji? Chodzi tutaj o uzupełnienie braków kadrowych w innych miastach i związane z tym czynności prowadzone na terenie innego miasta. Jeśli tak to czy pracownikowi należy się jedynie dieta czy dodatkowe uposażenie?

Pracuję jako Kierownik montażu. Zakres obowiązków stanowiący załącznik do umowy mówi o:
-wykonywaniu poleceń Dyrektora montażu,
-oraz wykonywaniu wszelkich poleceń służbowych.
W umowie o pracę nie ma zawartej lokalizacji czy wskazanego terytorium pracy.

 

Więcej…

W jaki sposób należy ustalić długość okresu wypowiedzenia umowy o pracę na czas nieokreślony?

Pracuję w firmie X od 01.01. 2002 r., przy czym do końca 30.06. 2006 r. umowa o pracę była kilkakrotnie przedłużana na czas określony (12 miesięcy). Od 01.07. 2006 r. wiąże mnie umowa na czas nieokreślony. Stąd pytanie: Jaki na obecną chwilę obowiązuje mnie czas wypowiedzenia umowy o pracę. Czy okres wypowiedzenia jest zależny od czasu trwania bieżącej umowy, czy może od całkowitego czasu pracy u danego pracodawcy?

 

Więcej…

Czy przechodząc na wcześniejszą emeryturę powinienem zlikwidować działalność gospodarczą?

Obecnie pracuję i prowadzę działalność gospodarczą. Wiem,że przed przejściem na emeryturę powinienem się zwolnić z pracy. Ale co działalnością? I co po przyznaniu emerytury z działalnością?

 

Więcej…


Strona 5 z 21

Porady prawne


Wniosek urlopowy   HRnest   Program do urlopów - elektroniczne wnioski urlopowe   Program do rozliczania delegacji   Zarządzanie czasem pracy