PrzepisNaBiznes.pl Sprzedaż 6 najbardziej zaskakujących pomysłów, które przyniosły wielkie pieniądze

6 najbardziej zaskakujących pomysłów, które przyniosły wielkie pieniądze

AddThis Social Bookmark Button

Magnetic poetry

Dave Kapell wymyślił w roku 1993 coś zupełnie zwyczajnego.

Coś na tyle zwyczajnego, że prawdopodobnie większość ludzi nie miałaby ochoty spojrzeć na jego pomysł, jako na możliwość zarobienia pieniędzy.

I to dużych pieniędzy.Dave stworzył magnetyczne wyrazy, które można przyklejać na lodówkę i układać z nich dowolne napisy albo wiersze. Jego pomysł początkowo zaistniał tylko na jego prywatnej lodówce, gdzie zobaczyli go znajomi.

Poprosili oni Dave'a o wykonanie dla nich podobnych napisów i powiesili je na swoich lodówkach. Ich znajomi zobaczyli je na lodówkach przyjaciół twórcy i uruchomiło to prawdziwą falę zainteresowania.

Za pomocą samego tylko marketingu szeptanego sprzedano kilkadziesiąt tysięcy zestawów magnetycznych wyrazów!

Do dzisiaj sprzedano ponad 3 miliony zestawów, które są dostępne w najróżniejszych kategoriach - cytaty sławnych ludzi, poezja Szekspira, zwierzęta domowe itd.
Cała linia produktów zawiera ponad 100 różnych zestawów wyrazów.

Można je kupić przez Internet, a także w największych amerykańskich sklepach z zabawkami i książkami (jak choćby Barnes & Noble).

Wyrazy Magnetic Poetry zagrały w takich filmach, jak "Teoria spisku" czy "Notting Hill".

W Stanach Zjednoczonych mówi się, że jest to prawdziwy fenomen kulturowy.

 

Kostka Rubika

Erno Rubik był profesorem architektury Budapeszteńskiej Akademii Sztuki Użytkowej. W 1974 roku wymyślił kostkę po to, aby pomóc studentom w zrozumieniu przestrzeni.

Z pozoru łatwe zadanie polegające na ułożeniu pomieszanych kolorów kostki okazało się dla wielu osób niewykonalne (samemu autorowi, ułożenie jego pierwszej kostki zajęło miesiąc).

Po pewnym treningu, ułożenie kostki zajmowało niespełna kilka minut. Chęć rywalizacji i rozwiązywania łamigłówek była motorem, który zmuszał ludzi do coraz większego zainteresowania tym wynalazkiem.

Pierwsza partia pięciu tysięcy kostek znalazła się w Węgierskich sklepach przed Bożym Narodzeniem 1977 roku i rozeszła się natychmiast. 

Sprzedaż - artykuły


Wniosek urlopowy   HRnest   Program do urlopów - elektroniczne wnioski urlopowe   Program do rozliczania delegacji   Zarządzanie czasem pracy