PrzepisNaBiznes.pl Sprzedaż Jak znaleźć klientów?

Jak znaleźć klientów?

AddThis Social Bookmark Button

Jak znalezc klientaOtwiera się przed Tobą cały świat okazji do sprzedaży. Odkrywanie, kim są Twoi klienci przypomina trochę podróż do nowego miejsca. Wiesz, gdzie się znajdujesz i dokąd zmierzasz, ale nie jesteś pewien lub pewna, jak tam dotrzeć. Rozdział ten to rodzaj mapy, która pomoże Ci odnaleźć Twych potencjalnych klientów.


Jest taka pora w życiu człowieka, że jeśli wtedy popłynie z prądem,
dopłynie do fortuny.

SzekspirPotencjalni klienci są wszędzie. Rzecz w tym, aby nauczyć się, gdzie są najlepsi i jak ich zdobyć oraz gdzie są najgorsi i jak ich uniknąć. Nie podam Ci spisu tych miejsc, a raczej udzielę Ci kilku wskazówek, które pomogą określić i dotrzeć do niewyczerpanego źródła potencjalnych klientów.

Najpierw musisz postawić sobie pytanie: skąd powinni pochodzić moi klienci w tym roku, w roku przyszłym i tak długo, jak długo będę zajmował lub zajmowała się sprzedażą? Zamiast poszukiwać klientów wśród przypadkowo napotykanych na swojej drodze ludzi, jak to czyni większość sprzedających, polecam Ci bardziej przemyślane podejście. Gdybyś mógł lub mogła wybierać spośród podanych niżej grup klientów, na kogo byś się zdecydował lub zdecydowała?

Osoby lub firmy

1. z branży, która osiągnęła już swój szczyt, a teraz jest w fazie schyłkowej,

2. z branży stabilnej - ani w fazie wzrostu, ani w fazie schyłku,

3. z branży dopiero rozwijającej się, ale już w fazie przyspieszonego wzrostu.

Jeśli tak jak większość handlowców, wybrałeś lub wybrałaś wariant 3, to gratuluję! Jest to najlepszy wybór. Która bądź które będą to branże w Twoim przypadku? I co zrobisz, aby upewnić się, że wybrałeś lub wybrałaś właściwą branżę?

Gdybyś mógł lub mogła zajrzeć w przyszłość i ujrzeć się tam jako dostawca dla takiej branży, Twój sukces mógłby być niemal pewny. Łatwiej jest sprzedawać ludziom bądź firmom, które są w fazie wznoszenia się. Optymistyczniej patrzą w przyszłość, są pewniejsi swego sukcesu i czują się bezpieczniej. Kupują więcej i szybciej. Mówię o tych, którzy stają się świadomi swych tendencji wzrostowych. Wtedy jest rzeczywiście łatwo.

Jedyne, co musisz robić, to zwracać uwagę na świat wokół Ciebie. Będziesz w stanie zobaczyć tylko pewne elementy, ale one ułatwią Ci decyzje.

Określanie tendencji wzrostowych branży

1. Rozwijająca się branża przyciąga więcej osób młodych niż starych. Potrzebuje świeżych pomysłów, entuzjazmu i ludzi, którzy nie są obarczeni utrwalonym nastawieniem: "po co zmieniać?" 

Sprzedaż - artykuły


Wniosek urlopowy   HRnest   Program do urlopów - elektroniczne wnioski urlopowe   Program do rozliczania delegacji   Zarządzanie czasem pracy