PrzepisNaBiznes.pl Wydajna praca Sportowcy inspirują menedżerów do sukcesu

Sportowcy inspirują menedżerów do sukcesu

AddThis Social Bookmark Button

Jeśli masz ulubioną dyscyplinę sportową, to pewnie wystarczy ci jedno spojrzenie, by wiedzieć że ten zawodnik jest pewny siebie i skoncentrowany na zwycięstwie, a tych dwóch wygląda na rozkojarzonych i zmęczonych. Sekretem sportowców jest trening psychologiczny, w trakcie którego odkrywają i pokonują swoje blokady sukcesu.Menedżerowie też tak mogą. Wyobraź sobie, że otrzymujesz propozycję objęcia nowego stanowiska w firmie. Zakres obowiązków znacząco się nie zmieni. Dostaniesz podwyżkę i nowy zespół pracowników. Daj sobie chwilę, by wyobrazić sobie swoje biurko, komputer oraz wyświetlonego na ekranie monitora maila z tą wiadomością.

Jeśli przychodzi ci na myśl pytanie (chodzi o odpowiedź tak/nie, kolejność nie jest ważna):

• „Jeśli wydarzy się kryzys lub wystąpi poważny problem zanim zbuduję zaufanie, może nikt nie będzie w stanie mi pomóc” – Jedną z blokad twojego sukcesu może być porzucenie. Występuje ono w sytuacji, gdy ważne osoby (przełożeni, członkowie zespołu) nie okazują wystarczającego wsparcia wtedy, gdy jest ci ono potrzebne. W efekcie zamiast myśleć o pracy i szansach, będziesz zamartwiać się, że na innych nie można polegać. Blokadę tę można pokonać, ustalając ze współpracownikami tajne, wewnętrzne hasło zespołu, na które dana osoba porzuca aktualne zajęcie i koncentruje się na pomocy osobie która hasło wypowiedziała. Użycie hasła powinno być limitowane ilościowo, jak również powinien być prowadzony dziennik użycia – pozwoli to uniknąć sytuacji, że jeden z pracowników wykorzystuje innych, a sam wymiguje się od pomocy. Analiza dziennika może również doprowadzić do decyzji o szkoleniu lub zmianie organizacji pracy, jeśli okaże się że dana osoba ma ciągle problem z pewnym zadaniem.

• „Tutaj jestem postrzegany jako ktoś ważny, tam będę startować od zera” – Jedną z blokad twojego sukcesu jest poczucie wyższości nad innymi. Koncentrujesz się na osiągniętym sukcesie i związanym z nim poczuciu wyższości. W efekcie masz wysokie wymagania wobec otoczenia i raczej skłaniasz się do unikania sytuacji, w których szanse na sukces są mniejsze. Zachowaniem przełamującym tę blokadę może być organizacja zapoznawczego spotkania nowego zespołu, na którym wszyscy będą mogli przedstawić swoje talenty, osiągnięcia i anegdoty z nimi związane. Dzięki temu nie tylko pokażesz swoją wartość, ale też poznasz silne strony swoich nowych współpracowników. 

Wydajna praca - artykuły


Wniosek urlopowy   HRnest   Program do urlopów - elektroniczne wnioski urlopowe   Program do rozliczania delegacji   Zarządzanie czasem pracy